Agentúra Bloomberg New Energy Finance realizovala pre účely svojej globálnej správy o prijateľnosti pre financovanie fotovoltických modulov prieskum medzi bankami, EPC, nezávislými výrobcami elektrickej energie a nezávislými firmami v oblasti technických auditov o tom, ktoré moduly považujú za financovateľné. Podľa definície BNEF znamená výraz „prijateľné pre bankové financovanie” ochotu banky poskytnúť pôžičku bez regresu na projekt, ktorý využíva určitú značku fotovoltických modulov. Banky sa zvyčajne rozhodnú, či poskytnú úver na projekt využívajúci fotovoltiku, ak majú dobrý pocit z produktovej kvality modulov a ak veria, že je výrobca finančne zdravý, aby mohol dodržať záruku na výrobok. Respondenti tohto ostatného prieskumu vlastnia približne 15 GW vlastných alebo financovaných kapacít vo fotovoltických projektoch a viac ako 100 GW pod kontrolou technických poradenských spoločností.

„Tento vynikajúci výsledok potvrdzuje trvalé úsilie spoločnosti Trina Solar v oblasti kvality výrobkov a spoľahlivosti, špičkového výkonu, inovácie a solídneho finančného riadenia,” povedal Rongfang Yin, viceprezident pre globálny predaj a marketing spoločnosti Trina Solar. „Sme veľmi hrdí na to, že sme získali prvé miesto v rámci tejto renomovanej správy BNEF, a to najmä preto, že tento rating pochádza od bánk, investorov a odborníkov, ktorí sa do veľkej miery angažujú vo financovaní projektov fotovoltiky.” Rongfang Yin pokračoval: „Je príjemné potvrdiť si, že konzistencia sa v dlhodobom horizonte vypláca, vytvára dôveru v spoločnosť Trina Solar a zanecháva v úzadí niektorých špičkových konkurentov, čo sa týka ratingu prijateľnosti pre bankové financovanie.”

Najnovšia správa BNEF tiež odzrkadľuje dôveru v prijateľnosť spoločnosti Trina Solar pre bankové financovanie, dôkazom čoho je konštatovanie v správe, že Trina Solar má najväčší objem v projektoch financovaných dlhom medzi všetkými výrobcami modulov c-Si podľa monitoringu BNEF, s približne 3 GW svojich modulov nachádzajúcich sa v týchto fotovoltických elektrárňach po celom svete.

O spoločnosti Trina Solar Limited

Spoločnosť Trina Solar Limited je popredný svetový výrobca solárnych fotovoltických modulov, riešení a služieb. Vznikla v roku 1997 ako integrátor fotovoltických systémov a dnes sa zameriava na inteligentnú energiu počnúc inštaláciou, distribúciou cez verejné služby až po developerov na celom svete. Viac informácií nájdete na: www.trinasolar.com. E-mail: [email protected]

SOURCE Trina Solar Limited

Powered by WPeMatico

SHARE
Previous articleDominique Ben Dhaou selected as Top Female Executive by the International Association of Top Professionals (IAOTP).
Next articleKen Sutiak Devotes Time to ASPCA in Helping Animals
Harry
Arul Is a researcher and law student at Anna University (Chennai). He has worked as the Director of the Graduate Lawyering Program.