PEKING, 13. ledna 2018 — Index cen kaméliového oleje Xinhua-Changshan, který byl společně sestaven Čínskou hospodářskou informační službou (CEIS) pod zpravodajskou agenturou Xinhua News Agency a vládou oblasti Changshan v provincii Zhejiang, byl zaveden 6. ledna.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/627985/camellia_oil_price_index.jpg

„Index cen kaméliového oleje Xinhua-Changshan odráží změny faktorů ovlivňujících celý průmyslový řetězec kaméliového oleje, který pomůže zvýšit vliv a zlepšit cenovou politiku čínského průmyslu kaméliového oleje ve světě a také zvýšit příjmy pro zemědělce,” řekl Su Huizhi, viceprezident agentury CEIS.

Tento index vychází z cen výrobců kaméliového oleje v Changshanu a plně odráží cenové trendy surovin (zdroj), ropných produktů (střední tok) a druhotných produktů (navazující). Index má jako základ stanovenu hodnotu 1 000 s cenami z listopadu roku 2015.

Od základního období došlo k meziročnímu růstu indexu. Celkový index cen se v prosinci roku 2017 ve srovnání se základním obdobím zvýšil o 79,25 procenta. Zatímco meziměsíční index cen surovin, oleje a vedlejších produktů vzrostl o 63,37 procenta, 72,68 procenta a 183,72 procenta.

Liu Zhiwei, výkonný generální tajemník divize Woody Oil Čínské asociace lesního průmyslu, uvedl, že index cen kaméliového oleje Xinhua-Changshan hraje rozhodující roli při alokaci tržních zdrojů, zvyšuje efektivitu provozu trhu a zvyšuje kvalitativní rozvoj oleje ze semen Camellia oleifera.

CEIS je zcela vlastněná společnost zpravodajské agentury Xinhua News Agency a může se pochlubit pěti platformami na národní úrovni, včetně agentur Xinhua Finance, Xinhua Silkroad, Xinhua Credit, Shanghai Petroleum and Natural Gas Exchange (SHPGX) a Xinhua Think Tank. Od své restrukturalizace v dubnu 2016 uvedla agentura CEIS řadu produktů s rozsáhlým dopadem.

Odkaz na fotografie:
http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=304699

SOURCE China Economic Information Service (CEIS)

Powered by WPeMatico